Teslimat ve iade şartları

Teslimat ve İade Şartları

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır.

Kusurlu Ürün İadesi
Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde; ürünü teslim aldığınız 5 gün içerisinde, öncelikle ürün görselini çekerek mylassebodrum@gmail.com mail adresine iletiniz. Şikayetinizin ardından inceleme süreci başlatılır ve gelişmelerden anbean haberdar edilirsiniz.

İade şartlarına uygun durumlarda FS GIDA MADDELERİ  LTD ŞTİ’ye gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Bunun için iade esnasında anlaşmalı kargo şirketimize (Aras Kargo/Yurtiçi Kargo) ürünü “karşı ödemeli” olarak teslim etmeniz yeterlidir. Anlaşmalı kargo şirketimiz dışında gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza ait değildir.


Dikkat!İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleriİADE FATURASIkesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Ödeme şekli olarak “Kredi Kartı”nı tercih ettiyseniz ve iade şekli olarak “Kredi Kartına İade” ise; ödemenizin iade işlemi başlatılır ve Banka / Ödeme kuruluşuna bağlı olarak 1-7 iş günü içerisinde ilgili hesabınıza yapılır. İade işlemini banka veya ödeme kuruluşu tarafından takip edebilirsiniz.
Para iade işleminizin ekstrenize yansıma süresi, bankaların uygulamalarına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Ödeme şekli olarak “Havale/EFT” yi seçmişseniz ve tercihiniz “Hesaba Para İadesi” ise;
· Alışverişte ödemeyi gerçekleştirdiğiniz banka hesap numarasını
· Banka hesap adını
· Banka şube kodunu
· Bankanın ismini
· IBAN numaranızı, detaylıca tarafımıza e-mail adresimizden iletmeniz yeterli olacaktır. İlgili tutar ürünün firmamıza tesliminden itibaren ilk iş günü içerisinde hesabınıza iade edilir.
Arzu etmeniz halinde, para iadesi yerine siparişinizi yenileyebilirsiniz.

Ürün İade Adresi:Türkali mah. Mısırlı sok. Leyla apt. No:14/1 Beşiktaş-İSTANBUL
Tel: 0532 419 07 89/ mylassebodrum@gmail.com

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!
Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
– İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
– Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilemez.
– İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
– İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.

İptal İşlemleri:
Sipariş verilen ürünler kargoya verilmeden önce 05324190789 nolu numaramızı arayarak işleminizi iptal edilebilirsiniz.